1. Головна
  2. Оперативна інформація

Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку

Всесвітній день культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку

2002 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім'я діалогу та розвитку.

Головна мета ідеї: дати людям можливість усвідомити глибину і різноманіття національної культури не тільки країни, але й інших народів світу; зрозуміти завдяки цьому важливість культурного обміну та збереження існуючих культурних звичаїв, традицій і спадщини, навчитися жити разом у гармонії.

Міжкультурний діалог, задоволення потреб представників національних меншин є важливим напрямком культурної політики Луцька, оскільки місто - інтеркультурне. Тут мешкають представники багатьох національностей. Найчисельнішими серед національних товариств є представники польської, німецької, чеської, єврейської, ромської, вірменської та кримотатарської громад.

 

З 2011 року Луцьк – учасник програми «Інтеркультурні міста», що реалізовується Радою Європи, та має на меті розвиток й удосконалення політики інтеркультурності, розширення культурного розмаїття, налагодження міжкультурних контактів. Лучани плекають та розвивають українську культуру, водночас підтримуючи та сприяючи культурному самовираженню представників інших народів та резидентів з інших регіонів України.

 
 

Національно-культурні товариства Луцька активно долучаються до обговорення і вирішення життєво-важливих питань міської громади, беруть участь у культурно-мистецькому житті.

 

Активними національно-культурними товариствами є Товариство польської культури на Волині імені Єви Фелінської, Товариство польської культури імені Тадеуша Костюшка у Волинській області (https://www.facebook.com/groups/507096989884956), обласне товариство чехів «Матіце Волинська» (https://www.facebook.com/maticevolyn), обласна організація ромів «Терне Рома», обласна релігійна організація прогресивного іудаїзму (на 90% діє як національно-культурне товариство) (https://www.facebook.com/hotlibhesed), громадська організація вірмен Волині «Лорі Берт» та «Ані», громадська організація «Кримські татари Волині» (https://www.facebook.com/serverzeinidinov).

 

Національно-культурними товариствами створено 21 самодіяльний художній колектив, які постійно залучаються до суспільно-культурного життя Луцька, а також презентують культуру національних меншин в інших регіонах України та за кордоном. Вони беруть участь у багатьох культурно-мистецьких заходах міста та області, це зокрема: інтеркультурний фестиваль «Палітра культур» (https://www.lutskrada.gov.ua/publications/palitra-kultur-u-lutsku457), заходи до дня Європи (https://12kanal.com/u-lutsku-svyatkuvaly-den-yevropy-video/), обласний фестиваль національних культур «З чуттям єдиної родини» (https://www.volynnews.com/news/archive/u_lutsku_vidbuvsya_festyval_etnichnykh_kultur_foto/), етнофестиваль «Великдень у Луцьку» (https://www.volynnews.com/news/all/velykden-u-lutsku-mistian-vitaly-tantsiamy-ta-spivamy/), етнофестиваль «Різдво у Луцьку» (https://volynonline.com/rozpochavsya-festyval-rizdvo-u-luczku/) та інші.

 

Департамент культури