Виявлено нові невідомі раніше джерела потенційного смороду
Працівниками відділу екології міської ради в межах полів фільтрації ПАТ “Гнідавський цукровий завод” виявлено нові невідомі раніше джерела потенційного смороду. Із застосуванням квадрокоптера в п’ятницю, 19 липня, проведено обстеження полів фільтрації, що межують з вул.Львівською та визначені основним джерелом смороду у Луцьку.
Територія полів фільтрації або просто відстійників ПАТ “Гнідавський цукровий завод” розмішена на землях Баївської сільської ради Луцького району Волинської області (нині Боратинська ОТГ) площею 96 га, що межує з півночі та північного заходу з територією м.Луцька (землі садівничого товариства “Світанок” та вул.Львівська).
Земельна ділянка належить ТОВ “Агротехцукор”, надана в оренду ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” на підставі договору оренди землі №5 від 26 серпня 2016 року. Частина даної земельної ділянки площею 20 га надана ТзОВ “Біопаливно-енергетична компанія” у суборенду на підставі договору “281116-OI від 28 листопада 2016 року. Земельна ділянка передана у суборенду для обслуговування частини поля фільтрації та розміщення відходів виробництва (барди) Суборендеря. Договір укладено на 56 місяців, тобто до липня 2021.
За словами представників ТзОВ “БіоПЕК”, з 2017 року скид неочищених рідин або барди на поля фільтрації не здійснювався. По факту кожен охочий може практично безперешкодно потрапити на поля фільтрації заводу, які обладнані шлагбаумами для автотранспорту лише на двох в’їздах, та побачити до десяти лагун заповнених рідинами. Про те, що зберігається в цих лагунах і чому від них йде неприємний запах, представник заводу ПАТ “Гнідавський цукровий завод” Олександр Нікішин так і не зміг пояснити представникам громадськості та міської ради, які вчора після засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті настояли на спільному виїзді до полів фільтрації.
Для зменшення розповсюдження смороду з 16 липня ПАТ“ Гнідавський цукровий завод” розпочав роботи із засипання лагун, які були заповнені відходами барди. На жаль, при наявності інших лагун з рідинами візуально та на запах схожими з тими, що створюють сморід сьогодні, важко бути впевненими що сморід у місті припиниться. Лише впровадження технологій повної переробки відходів біоетенольного виробництва (мелясної барди) та закриття полів фільтрації забезпечить повне припинення смороду від так званих очисних споруд.
Відділ екології