1. Головна
  2. Оперативна інформація

Як проходило молодіжне літо у Німеччині

Як проходило молодіжне літо у Німеччині

   У вересні 2015 року між Краєм Ліппе (Німеччина) та Луцьком було підписано Угоду про партнерство. А вже у серпні цього року обидва партнери у співпраці з іншими європейськими містами організували молодіжний обмін «Європейська мрія – бачення і реалії», який проходив в адміністративному центрі Краю Ліппе – місті Детмольд з 5 по 13 серпня. Захід залучив до участі 48 учасників з усіх куточків Європи: м.Савонлінна (Фінляндія), м.Сент-Омер (Франція), м.Хаселт (Бельгія), м.Ореокастро (Греція), м.Верона (Італія) та міста-партнери Краю Ліппе – Каунас (Литва), Ходжєж (Польща) та Луцьк (Україна). Від Луцька у молодіжному обміні взяли участь: учні спеціалізованої школи №1 Олександра Колихан та Максим Навроцький, учениця гімназії № 18 Аліна Саварин, учень спеціалізованої школи № 5 Владислав Зубач, які перемогли за результатами відкритого конкурсу, який проводився Луцькою міською радою. Від Луцької міської ради делегацію супроводжувала головний спеціаліст управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Ірина Кулеша.  

   В рамках обміну учасники дізналися про історію створення ЄС, його інституції, мали можливість англійською мовою поспілкуватися з експертами про ключові цінності європейської інтеграції, свободу слова, вибору, міжкультурні аспекти. Крім того, молодь мала нагоду відвідати університет міста Білефельд, дізнатися про його освітні можливості та пропозиції для іноземців, також студенти університету люб’язно погодилися провести екскурсію навчальним закладом. Після того, усі учасники відвідали центр зайнятості у м.Детмольд та пройшли тест на профорієнтацію.

   Не менш цікавим пунктом програми стали відвідини ісламського центру культури, де його очільник та засновник розповів про діяльність центру, особливості ісламу та наголосив на тому, що сьогодні Коран часто трактують неправильно, прикриваючи ним терористичні акти.

   Ще однією цікавинкою прогами стали творчі воркшопи під час яких молодь інсценізувала п’єсу «Ромео та Джульєта» і створила дерево дружби, яке було декороване тарілками, привезеними учасниками з їхніх країн, а також зробленими протягом майстер-класів. Особливість заходу полягала у тому, що до воркшопу долучилися молоді біженці з Афганістану та Сирії, які проживають на території Німеччини без батьків, далеко від Батьківщини.

 

   Завершився насичений тиждень відвідинами Адміністрації Краю Ліппе та міською радою міста Детмольд, де учасники молодіжного обміну мали нагоду представити результати продуктивно проведеного часу. Крім того, усі мали нагоду познайомитися з культурою різноманітних європейських країн, адже щовечора відбувалося представлення країн-учасників та їх міст. Під час презентації України молодь з Луцька навчила інших учасників обміну співати українську народну пісню «Ти ж мене підманула» і в міській раді Детмольда уже усі разом співали український запальний фольклор.

    Більше того, в рамках проекту українська команда проводила семінар на тему «Зовнішнє бачення Європейського Союзу», під час якого розповіла про Євромайдан, Революцію Гідності, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Згодом учасники у групах обговорили «гарячі» українські питання про українсько-російський конфлікт, євроінтеграцію України та її членство у ЄС. Насамкінець молоді європейці висловлювали свої побажання Україні, серед яких найчастіше згадувалося слово «мир».

   Додому усі повернулися сповнені вражень, досвіду, завязали нові контакти та зробили висновки на майбутнє. Переконані, що даний проект стане основою для розвитку та напрацювання майбутніх молодіжних ініціатив поміж Луцьком та Краєм Ліппе.

 

   Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності