З 1 червня у Луцьку відновить роботу громадський транспорт, а з 3 червня дозволено буде відвідувати дитячі садки
Таке рішення сьогодні ухвалили депутати міської ради під час дистанційного пленарного засідання позачергової 80-ї сесії Луцької міської ради, внісши зміни до рішення міської ради від 16.03.2020 №72/4 “Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19“.
Відтак, враховуючи висновки Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, депутати міської ради відновили роботу громадського транспорту (автобус, тролейбус) з 1 червня 2020 року.
Таким чином, перевезення пасажирів (крім осіб, що підлягають обов’язковій самоізоляції) має бути забезпечене у спосіб, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив: “З понеділка громадський транспорт розпочне роботу у звичному режимі, тому медичні працівники зможуть доїжджати до роботи тролейбусами або автобусами. Варто нагадати усім, щоб не забули поповнити електронні квитки. І хоча у місті ми послаблюємо протиепідемічні заходи, це не означає, що хвороба відступає. Карантин продовжили й ми маємо навчитися жити в умовах карантину”.
За словами депутата міської ради Ігоря Поліщука, постанова Кабінету Міністрів щодо запровадження адаптивного карантину на території України не зовсім виважена. “Адже документом передбачено послаблення карантину лише на території області, а не в окремих містах. Спалах хвороби в Олиці чи в Ковелі, які впливають на загальнообласну статистику, до запуску громадського транспорту в Луцьку жодного відношення не мають. Такі рішення мають ухвалювати міські комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. А Кабінет Міністрів має враховувати усі реалії життя і проблеми на місцях”, - наголосив Ігор Поліщук.
Крім того, з послабленням протиепідемічних заходів (за рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій) з 1 червня буде дозволено:
- проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків;
- проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;
- діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);
- роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);
- відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестацїї в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, атестацїї здобувачів вищої освіти та відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту, участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах.
Уже з 3 червня відновлять роботу заклади дошкільної освіти.
З 10 червня буде дозволено:
- діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
- діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід;
- діяльність закладів, що надають послуги з розміщення.
Отож, керівникам підприємств, установ, торговельних закладів забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, у відділах де можливе утворення черг, та у разі необхідності на вході, відстань між відвідувачами не менше 1,5 метри, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових корзин і візків.
Видавати кожному відвідувачу одноразові рукавички, у разі неможливості забезпечити дезінфектори на вході. Здійснювати регулярне додаткове прибирання та дезінфекцію приміщень.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)