З перспективами дигіталізації міст делегація Луцької міської ради ознайомилась під час діалогового заходу у місті Нюрнберг
23-25 жовтня у місті Нюрнберг Федеративної Республіки Німеччина відбувся діалоговий захід “Стратегії цифрового міста — виклики та можливості”. Захід організовано в рамках програми “Міста, що об'єднують (Connective Cities)” у співпраці з адміністрацією міста Нюрнберг. Програма “Міста, що об'єднують” впроваджується некомерційним ТОВ “Engagement Global” за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.
Захід зібрав 30 учасників із міст: Анталія (Туреччина), Тайбей (Тайвань), Наблус, Рамалла (Палестина), Ніцца (Франція), Луцьк (Україна) та німецьких міст Нюрнберг, Дюссельдорф, Гамбург, Мюнхен, Гайдельберг. Від Луцької міської ради участь у заході взяли: заступник начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності, начальник відділу міжнародних зв’язків Анна Вінцюк, заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій, начальник відділу інформаційних технологій Наталія Хмель.
Під час першого дня діалогового заходу учасників привітав мер міста Нюрнберг Ульріх Мали. Презентації щодо перспектив дигіталізації у світі представили делегати від Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Впродовж заходу учасники розповідали про кращі практики у сфері інформатизації, над якими працюють міста задля покращення життя мешканців. Представники Луцької міської ради презентували проект, який стосується дигіталізації транспортних послуг. Проект впроваджуватиметься спільно з партнерським краєм Ліппе (ФРН) у 2019 році.
Формат заходу передбачав також інтерактивні тренінги та роботу у групах. Учасники визначали проблеми, з якими стикаються міста на шляху цифрових трансформацій, шукали можливості для їх вирішення, планували спільні проекти.
На завершення діалогового заходу представники програми “Міста, що об’єднують” розповіли про фінансові можливості, які пропонує Федеральне Міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини для реалізації партнерських проектів.
Програма перебування у Нюрнберзі включала також візит до транспортної компанії, де гостей було ознайомлено з системою контролю над транспортною системою міста Нюрнберг. Під час екскурсії до Документаційного центру гостям розповіли про історію Німеччини часів Гітлера. Також було представлено цифрові технології, які застосовуються та плануються до запровадження у Центрі.
Діалоговий захід у Нюрнберзі став хорошим майданчиком для обміну кращими практиками впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у містах поміж представниками різних країн та культур.
Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності