За два місяці роботи Луцький центральний пункт допомоги відвантажив більше 300 тонн гуманітарної допомоги
Паски, патріотичні дитячі малюнки, продукти харчування, медикаменти та засоби гігієни — основний перелік вантажів, які минулого тижня відправили волонтери Луцького центрального пункту допомоги, для потреб військових та цивільних. Чи не щодня мешканці нашої громади несли до пункту паски, щоб передати їх військовослужбовцям та жителям тих територій України, де тривають військові дії. Люди там не в змозі зараз спекти чи купити головну Великодню страву. Нині їх головне завдання - вижити. Чимало малюнків з підтримкою бійців Українських Збройних Сил принесли найменші лучани. Кожна дитина за свої старання отримала обіцяний працівниками пункту подарунок. Така підтримка військових нині вкрай важлива.
Найбільше гуманітарних вантажів цього тижня спрямовано до Харкова, де люди, від частих бомбардувань, змушені переховуватись у сховищах, а також у Київську, Чернігівську, Сумську, Харківську, Миколаївську та Житомирську області. Туди відвантажено майже 20 тонни допомоги.
Тим часом, вже минуло два місяці, відколи в нашому місті запрацював Луцький центральний пункт допомоги. За цей час працівниками та волонтерами відвантажено більше 300 тонн допомоги та складено 1184 акти видачі.
Уся допомога, яку відправляють з Луцька, формується завдяки лучанам, жителям Луцької та сусідніх громад, волонтерам пункту, а також численним партнерам із-за кордону: Польщі, Німеччини, Литви, Латвії, Франції, Румунії, Швейцарії, Нідерландів тощо. Серед гуманітарних вантажів: продукти харчування, засоби побутової та особистої гігієни, одяг, робочий та підручний матеріали, вироби медичного призначення і медикаменти, військова амуніція. За цей час допомогу вдалось надіслати вже більш, ніж 30-ти військовим частинам та загонам територіальної оборони. Також підтримано більше 20-ти громад, що зазнали бомбардувань, руйнувань та окупації: Київ, Харків, Чернігів, Суми, Житомир, Ірпінь, Буча, Гостомель та інші.
Окрім того, пункт забезпечив необхідними речами майже півсотні сховищ нашого міста, військовий госпіталь та геріатричний пансіонат. 80% персоналу Луцького центрального пункту допомоги - це працівники міської ради, решта - волонтери. Серед них є і вимушено переселені особи. Волонтери працюють не лише у Луцьку, але й привозять гуманітарну допомогу з-за кордону, а також особисто супроводжують вантажі на схід.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 777937, 727427)