1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулося чергове засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті

 Участь у заході взяли секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, заступник міського голови Костянтин Петрочук, члени робочої групи, представник ТзОВ “БіоПЕК”, громадські активісти, які стурбовані питанням поширення неприємного запаху у Луцьку.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила, що за останню добу ситуація дещо стабілізувалася. За 24 липня отримано 15 звернень з приводу неприємного запаху, і лише половина з них від мешканців районів, які прив’язані до полів фільтрації. Решта звернень надійшло з інших мікрорайонів міста. Протягом 25 липня надійшло 17 звернень, з них теж лише половина від мешканців Львівської, Вересневого, ЛПЗ. “Група швидкого реагування” департаменту муніципальної варти під час нічних виїздів не зафіксувала руху автомобілів на полях фільтрації, але на одному із заїздів поряд із поворотом до села Баїв є вільний проїзд для автотранспорту. Отже, на цю ділянку керівникам цукрового заводу варто звернути особливу увагу, адже там проїзд відкритий, і на поля фільтрації може потратити будь-який вантажний автомобіль.

За словами Оксани Тарабанюк, упродовж дня було обстежено мулові карти. Дві із них уже засипані, на цих ділянках смороду практично немає, на прилеглі території він не поширюється. Карта, яка ще не до кінця осушена, продукує неприємний запах, тому за сприятливого напрямку вітру він може поширюватися до мікрорайону Вересневе.

Також було проведено виїзди у райони, де на територіях сільгосппідприємств утворено так звані лагуни, від яких за певного напрямку вітру також може поширюватись неприємний специфічний запах. Зокрема, під час громадських слухань учасники повідомляли, що такі об’єкти знаходяться у селі Городок, між селами Підлозці та Баківці. Яким саме підприємствам належать ці лагуни, наразі не вдалося встановити. Однак на великій відстані ці запахи розсіюються, а поряд немає житлової забудови, тому вони не чинять негативного впливу на населення і до міста Луцька не доходять.

Оксана Тарабанюк додала, що уже проведено перемовини щодо проведення екологічного аудиту. Таким чином, робота продовжується, міська рада виконує усі взяті на себе зобов’язання.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук повідомив, що за останню добу зареєстровано 2 звернення у медичні установи від батьків щодо розладів дихальної системи у дітей (різь, першіння у горлі).

За словами головного інженера КП “Луцькводоканал” Сергія Строка, усі каналізаційно-насосні станції у місті працюють у штатному режимі, жодних аварій чи надзвичайних ситуацій не було.

Під час засідання громадські активісти задавали свої запитання, висловлювали пропозиції до учасників робочої групи. Зокрема, чи проводилися дослідження на вміст хімічних речовин мелясної барди, яку зливають на поля фільтрації.

Учасники засідання зійшлися на думці, що доцільно скоротити проведення розширених засідань тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті до двох разів на тиждень. Тривають роботи із ліквідації джерел смороду: ПрАТ “Гнідавський цукровий завод” проводить засипання мулових карт на полях фільтрації. Очікується, що за два тижні зникне гострий сморід на вулиці Львіській та мікрорайоні Вересневе. Тож було вирішено, що розширені засідання відбуватимуться двічі на тиждень: щопонеділка та щочетверга.

Насамкінець Григорій Пустовіт подякував представникам ініціативної громадськості за активну участь у вирішенні проблеми смороду у місті. “Без вас ця справа рухалася б набагато повільніше”, -наголосив він.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)