Заходи з нагоди Дня міста відвідали тисячі лучан
Сьогодні під час оперативної наради підведено підсумки відзначення Дня міста. Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт відзначив, що перенесення дати відзначення дня народження Луцька з серпня на початок вересня виправдало себе. Участь у святкових заходах взяли тисячі лучан. За його словами, було багато молоді, дітей з батьками, які у кінці серпня ще перебувають на канікулах, у таборах і не могли б взяти участь у святкуванні Дня міста. Григорій Пустовіт відзначив, що заходи організовуються для лучан, аби вони могли гарно провести дозвілля. Цьогоріч, за його словами, кожен міг знайти цікавий захід для для себе, і це добре.
Директор департаменту культури Тетяна Гнатів розповіла, що цикл святкових заходів розпочався у закладах бібліотечної системи.
5 вересня у Художньому музеї відбулася презентація мистецького проєкту “Лучеськ Великий”. У його рамках - виставка графічних та живописних робіт Олександра Дишка “1429. З’їзд європейських монархів”, презентація двомовного альбому творчих робіт МО “Куля”.
Важливою подією стало проведення міжнародної наукової конференції “Луцький з’їзд 1429 року на тлі епох”. До Луцька завітали 26 науковців з Білорусі, Польщі та України. Відбулося вісім пленарних засідань.
Також у Луцьку відбувся міжнародний літературно-мистецький фестиваль “Лісова пісня”.
Святкові заходи на День міста розпочалися з урочистого прийому делегацій.
На Театральному майдані відбулася урочиста академія, під час якої вручили нагороди “Почесний громадянин міста Луцька”.
Однією з окрас свята став фестиваль “Палітра культур”.
Завершенням культурної програми свята стало арт-шоу “Ніч у Луцькому замку. Саміт у Луцьку”.
У свою чергу, директор департаменту сім'ї, молоді та спорту Олексій Веремійчик зауважив, що на облаштованій сцені біля головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулась масштабна святкова програма. Розміщення сцени з перекриттям частини проспекту Волі та облаштуванням великої відпочинкової зони було дуже правильним рішенням. Це дозволило розмістити утричі більше глядачів та подарувати лучанам та гостям міста справжню святкову атмосферу. Програма була наповнена показовими виступами спортсменів, танцювальними номерами, конкурсами, розіграшами і, звісно ж, чудовою музикою. Участь у святі взяли: співачка Галина Конах, скрипалька Наталія Горщар, гурт «Lin-D» (Швеція). Запалив публіку наш луцький гурт «One Light Inside», а також хедлайнери: популярні українські виконавиці SonyaKay та MamaRika.
Окрім святкової програми для лучан та гостей міста протягом дня функціонувала алея безкоштовних розваг для дітей від молодіжних громадських організацій міста, що передбачала серію різноманітних майстер-класів із виготовлення тематичних об'ємних листівок, аплікацій, аквагриму, складання лего.
КЗ «Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у місті Луцьк» у співпраці з ГО «Центр візуальної освіти» розповідали про Луцьк як яскраве та самобутнє місто з цікавою історією та не менш цікавим сьогоденням.
7 вересня сквер «Зоряний» на вул. Лесі Українки наповнили понад 80 оригінальних світлин луцьких фотографів. Фотосушку відвідали чимало лучан, які ділилися приємними відгуками з організаторами. А 8 вересня в цьому ж сквері відбулась акція «Луцьк на 100%». Усі охочі мали можливість відповісти на 10 питань про Луцьк та отримати у подарунок стікери з символікою міста й посвідку, яка засвідчує, на скільки відсотків вони знають рідне місто. Цього ж дня на Театральному майдані відбулася церемонія відкриття Пластового року.
Окрім молодіжно-розважальних заходів відбувалися і серйозні спортивні змагання.
7 вересня на стадіоні СНУ ім. Лесі Українки «Спортивне ядро» відбувся Міжнародний турнір з футболу серед ветеранів (40+), присвячений Дню міста Луцька. Приємно відзначити, що саме команда міста Луцька, «Ветеран-Лучеськ», стала переможцем турніру.
7-8 вересня у приміщенні «Біла тура» проходив відкритий турнір з шахів та шашок з нагоди Дня міста Луцька, у якому взяли участь діти, молодь, дорослі та особи з інвалідністю.
Вже традиційно 8 вересня у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки відбувся турнір з пляжного волейболу, присвячений Дню міста. Цього року в турнірі брало участь 8 команд (mix). Змагання проходили за олімпійською системою. Тріумфувала на турнірі команда «Спартак».
Також цього дня відбулися вже відомі далеко за межами Луцька змагання: «Дмитрук Лучеськ Півмарафон» та чемпіонат міста Луцька з бігу по шосе. Змагання з бігу по шосе проходили на двох дистанціях: на 6 км – 4 вікових категорії, та 9 км – 5 вікових категорій, а півмарафон – на трьох дистанціях: «спортсмен» – 6 км; «міцний горішок» – 9 км; «шлях воїна» – 21 км. Цього року участь у бігових змаганнях взяло більше 800 спортсменів з різних куточків України та 450 дітей.
Начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан наголосила, що щорічно напередодні Дня міста проводиться благодійна акція «Скоро до школи» для дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Цього року акція відбулася вдев’яте та охопила понад 260 дітей-першокласників. До акції долучився соціально відповідальний бізнес, а саме: ПрАТ «СКФ Україна», ТОВ «Корвет» (директор Вітюк Анатолій Микитович), ТзОВ «КСК-ОПТ» (підприємець Саутієва Лідія Заудинівна), магазин «Кнопа» (підприємець Цьопич Наталія Сидорівна), ФОП Мітлош Інна Іванівна, магазин «Студент» (ФОП Приймак Наталія Валентинівна), Церква Християн Адвентистів Сьомого Дня, надавши допомогу портфелями, канцелярським приладдям, одягом у розмірі 85,3 тис.грн. Два роки поспіль відчутна підтримка депутатського корпусу, яка спрямована на дітей з особливими потребами та дітей учасників АТО. У межах реалізації міських програм закуплено шкільні портфелі та канцелярське приладдя на загальну суму 103,7 тис. грн.
Особливим подарунком – вітанням для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в опікунських сім’ях було вручення вишиванок за підтримки приватного виробничо-комерційного підприємства «Волиньспецторг» (керівник – Антонюк Костянтин Володимирович).
Також 70 сімей, які потребують особливої соціальної підтримки, отримали продуктові набори від Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія. Україна».
У межах реалізації соціального проєкту «Соціальні послуги в громаді» усі громадські організацій, які працюють з дітьми та молоддю з інвалідністю, відвідали театралізовану екскурсію «Романтика та містика Лучеська».
Напередодні Дня міста завершено реалізацію cоціально-освітнього проєкту «ОгоРодина», який реалізовувався у Луцькому зоопарку у партнерстві з компанією Syngenta в Україні та приватним підприємством «Магнат Агро». Проєкт містив пізнавальну та творчу складову, родинне дозвілля, піклування про живу природу. Упродовж літа діти з інвалідністю доглядали за своїми овочевими городами та змістовно проводили час.
Ліна Галан наголосила, що вже стало хорошою традицією організовувати у густонаселеному мікрорайоні міста загальноміські заходи. У День міста на Площі Героїв Майдану проведено дитячий фестиваль «Я – лучанин, я - лучанка». До проведення фестивалю долучилися творчі колективи, центри розвитку, громадські організації та установи, зокрема: культурно-мистецький центр «Красне» комунального закладу «Палац культури міста Луцька» департаменту культури Луцької міської ради, творча студія Наталії Журавльової, Волинський державний центр естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, громадська організація студія класичного танцю «Жизель», громадська організація «Християнська Асоціація Молодих людей та сім’ї – ХРАМ», християнська міжконфесійна біблійна дитяча група «Джерело», відділення «Клініка дружня до молоді» на базі КП “Луцька міська дитяча поліклініка”, клуб соціальних танців «SI BaiLar», школа східного танцю «Аміра», Волинська обласна бібліотека для юнацтва. Усі майстер-класи та інтерактиви для дітей були безкоштовними. Загалом фестиваль «Я –лучанин, я – лучанка» відвідало понад 4 тисячі осіб.
Усі заходи, які реалізовуються управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спрямовані на підтримку сімей, які потребують особливої соціальної допомоги, залучення дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська зазначила, що 7 вересня у Луцьку презентували історичний перформанс “Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І”. За її словами, спектакль порушує не тільки історичну тематику, а й розповідає про питання гендерної рівності, захисту прав жінок. Літературна основа — драматична поема Олександра Ірванця. Катерина Теліпська зауважила, що у виставі були задіяні відомі українські актори Ірма Вітовська, Анастасія Блажчук, Євген Нищук, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березнюк, Тарас Компаніченко.
Начальник управління туризму та промоції міста додала, що цю виставу було показано уже в Києві, Джакарті та Кракові. Луцьк став фактично другим містом в Україні, де змогли її переглянути.
Також у рамках відзначення Дня міста було презентовано книгу Віктора Гребенюка "ЄВРОПА. ЛУЦЬК. 1429-й”, яку надруковано шрифтом Брайля. Ця книга розповсюджуватиметься по бібліотечних установах та спеціалізованих організаціях, аби незрячі могли її прочитати та дізнатися більше про історію нашого міста.
До Дня міста у Луцьку встановлено три нові статуетки Луцького кликуна. Зокрема, біля Луцької міської ради, головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Луцького замку. У попередні роки було розміщено п'ять фігурок.
Катерина Теліпська наголосила, що незабаром буде встановлено ще три фігурки кликуна.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)