Замор риби на Кічкарівських ставках, який призвів до поширення смороду
Протягом минулого тижня до групи оперативного реагування 15-80 неодноразово надходили звернення громадян про неприємний запах в районі вул.Ковельської, а також у соціальних мережах були опубліковані фото та повідомлення про мертву рибу в одному із ставів.
Реагуючи на звернення громадян працівниками відділу екології міської ради проведено обстеження водойм, організовано забір води для лабораторного дослідження та прибирання мертвої риби.
Працівники лабораторії Волинського центру з гідрометеорології зазначили, що у досліджених зразках води виявлено дуже низький вміст кисню БСК- 2,5мг/л одиниць, при нормі в літню пору для водойм рибогосподарського призначення від 6 мг/л і вище, а також високу температуру води +29ºС. Такі умови як правило призводять до замору риби, що неодноразово відбувається на міських ставках, які мають не значну глибину, дуже повільний водообмін, оскільки створені на малих річках з незначним об’ємом природного стоку, надмірно нагріваються при високій температурі повітря влітку, розміщені у районах щільної забудови та міської інфраструктури (асфальтовані дороги, стоянки автотранспорту, каналізаційні колектори тощо) .
Звертаємо увагу населення, яке проживає в районі Кічкарівських ставів від пр.Стефаника до вул.Ковельської, вул.Кічкарівської, вул.Миру-Ломоносова про незадовільну якість води у ставках та рекомендуємо утриматись від любительського рибальства на території ставів.
При цьому зауважуємо, що причинами погіршення якості води у ставках є розорювання та влаштування городів у прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах водних об’єктів, використання органічних та мінеральних добрив, що змиваються у воду з городів, а також самовільно влаштовані відведення неочищених стоків у ставки.
Інспекторами департаменту муніципальної варти, працівниками КП “Луцькводоканал”, ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”, як балансоутримувачем мереж зливної каналізації, періодично проводяться рейдові перевірки щодо правомірності влаштування водовідведення, як зливових та господарсько-побутових стоків з приватних будинків у районах прилеглих до водних об’єктів (річок, ставків).
Про факти самовільно влаштованого громадянами водовідведення господарсько-побутових стоків з порушенням технічних умов просимо повідомляти групу швидкого реагування департаменту муніципальної варти за телефоном 066-102-1102; 067-000-0679 з 6.00 до 23.00 год. та відділ екології міської ради за тел. 72 46 08 з 8.00 до 17.00.
Відділ екології Луцької міської ради