1. Головна
  2. Оперативна інформація

Запрошуємо на інформаційно-просвітницький захід “Роль диких бджіл в екосистемі та у збільшенні врожайності ентомофільних культур”

24 вересня на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру відбудеться інформаційно-просвітницький захід покликаний актуалізувати тему біорізноманіття та збереження диких бджіл осмій на території Луцької ОТГ та Волинської області.

Захід проводиться з метою

інформування аграріїв Волині про роль диких бджіл осмій у збільшенні врожайності;

інформування школярів Луцької міської територіальної громади про особливості співіснування людини та осмій.

На круглому столі будуть озвучені питання особливості життєдіяльності диких бджіл осмій, їхня роль у підвищенні урожайності, їхні переваги в опиленні перед медоносними бджолами та заходи зі збереження та збільшення їхньої популяції на Волині.

Захід проводиться на виконання «Концепції Загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005–2025 роки», а також Стратегії біорізноманіття ЄС до 2030 року.

 

У програмі заходу:

12:00 - 14:00 - Круглий стіл за участю науковців, аграріїв, фахівців з розведення бджіл, а також представників державних органів та органів місцевого самоврядування.

14:00 - встановлення хатинки для диких бджіл.

14:00 - 15:30 - Бджолиний квест для школярів.

Співорганізатори:

Луцька міська рада, Волинський обласний еколого-натуралістичний центр, ГО “Мавіком”, ГО «Братство бджолярів Землі,Волинської, «Ройовий Стан»

Партнери:

Польський Фонд “Лідери Змін”, Відділ біології середовища Природничого Університету у Любліні.

 

Довідка:

Осмія руда (Osmia rufa; Osmia bicornis, Linnaeus) - вид дикої, одинокої бджоли. На відміну від медоносної бджоли (Apis mellifera), руда осмія не робить меду, не утворює колоній і не виявляє агресивної поведінки при наближенні до свого гнізда. Вона демонструє широкі харчові вподобання та високу ефективність запилення (у 10-50 ефективніша ніж домашня бджола). Крім того, вона здатна проводити запилення при нижчих температурах у порівнянні з медоносною бджолою, саме тому вона є помічником садівників.

Осмія руда – це весняна бджола; її діяльність синхронізована з цвітінням плодових дерев та чагарників. Вона є невід’ємним елементом нормально функціонуючої екосистеми, оскільки завдяки запиленню вона забезпечує її саморегуляцію та зберігає біорізноманіття.

Осмія руда – це також миролюбива бджола, абсолютно безпечна для дітей та тварин

На жаль, діяльність людини, що впливає на природне середовище, призводить до масового вимирання багатьох видів комах, включаючи руду осмію. Якщо ми хочемо допомогти цим корисним комахам, ми повинні забезпечити їм надійний притулок, створюючи для них штучні гнізда.

 

Відділ екології