Запровадження системи eHealth
З метою підвищення ефективності реформування системи охорони здоров’я, зокрема в частині елетронізації взаємодій між всіма учасниками системи, МОЗ було ініційовано розробку та впровадження електронної системи охорони здоров’я (eHealth).
Міністерство охорони здоров’я України, міжнародний проект USAID "Реформа ВІЛ-послуг у дії" (компонент підтримки медичної реформи) та Проектним офісом еНealth провели презентацію «eHealth. Досягнення 2017. Візія 2018» у Києві, де були показані основні досягнення впровадження еНealth у 2017 та окреслені перспективи на 2018 рік.
Участь у заході взяли Ульяна Супрун, в.о.Міністра охорони здоров’я, Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я, Сьюзан Фріц регіональний директор USАID, керівники департаментів та управлінь охорони здоров’я з областей та міст України, у тому числі начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук.
Напередодні команда Проектного офісу eHealth відвідала всі регіони України з семінарами, аби ознайомити лікарів з розробкою та отримати від них зворотню інформацію.
На сьогодні у eHealth зареєстровано більш ніж 700 медичних закладів, 5000 лікарів та близько 30000 декларацій з пацієнтами з усієї України. Участь у пілотному проекті є добровільною для медичних установ до офіційного старту кампанії з вибору лікаря (орієнтовно – 1 квітня 2018 року).
Подальшою розробкою та впровадженням eHealth опікуватиметься спеціально створене ДП «Електронне здоров’я», що отримає MVP (мінімальний життєздатний продукт) у право адміністрування. Серед першочергових задач державного підприємства — конкурс на посаду директора та набір базової команди, в тому числі з нинішнього Проектного офісу eHealth, реалізація наступного етапу розвитку продукту та погодження бізнес-моделі.
Довідково: eHealth – електронна система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. Це – складна система, яка буде поступово впроваджуватися протягом кількох років. Спочатку вона охопить первинну ланку медицини – сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. У майбутньому eHealth дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта.
Різні країни електронізують систему охорони здоров’я по-різному. В Україні система складатиметься з центрального компонента – він відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації – та медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть обирати на ринку і встановлювати в себе.
Розробку системи eHealth в Україні розпочав Проектний офіс, створений громадськими організаціями Transparency International Ukraine та Всеукраїнська мережа ЛЖВ за підтримки Міністерства охорони здоров’я. MVP eHealth створили українські ІТ-фахівці коштом міжнародних донорів – Світового банку, урядів США та Канади, Глобального Фонду та інших.
Отримана інформація буде корисною для подальшої роботи управління охорони здоров’я Луцької міської ради, комунальних лікувально профілактичних закладів, щодо запровадження системи eHealth у місті.
Управління охорони здоров’я Луцької міської ради