1. Головна
  2. Оперативна інформація

Заступник міського голови Юрій Моклиця відвідав німецьке місто Бамберг

Заступник міського голови Юрій Моклиця відвідав німецьке місто Бамберг

   25-26 липня делегація з Луцької міської ради у складі заступника Луцького міського голови Юрія Моклиці та начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради Віри Кудрявцевої взяли участь у студійному візиті у місто Бамберг (Баварія, Німеччина), що відбувся в рамках проекту «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами»(COMUS), реалізований успівпраці Міністерства культури та Ради Європи і Європейської Комісії. На захід також прибули делегації з українських пілотних міст Прилук та Жовкви, національний координатор проекту COMUS Валентина Дем’ян та представники з країн Східного Партнерства: Білорусі, Молдови, Грузії та Вірменії.

   Під час візиту відбулася зустріч делегації з місцевою владою, було презентовано систему менеджменту пам’ятками архітектурно-історичної спадщини, було розказано про досвід міста щодо подання заявки на внесення його до переліку об’єктів, що перебувають під охороною UNESCO. Крім того було презентовано напрацювання міста в контексті залучення громадськості до питань стратегічного планування та розвитку міст, що мають матеріальну та нематеріальну спадщину, і розказано про найкращі проекти з підтримки ініціатив, спрямованих на промоцію об’єктів матеріальної та нематеріальної спадщини.

   Заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця подякував організаторам візиту за цінний досвід, переданий учасникам, і наголосив на тому, що даний захід однозначно послужить імпульсом для всіх учасників щодо збереження спадщини та надання їй нового «дихання». І хоч, свої фінансові можливості ми навіть не можемо порівнювати з тими, що є у Німеччині, проте стратегічне планування у розвитку міста однозначно є відправною точкою майбутніх досягнень.

   ДОВІДКОВО. Проект COMUS -спільний проект Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами»,спрямований на розробку інноваційних моделей міського планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Проект реалізується одночасно в 6 країнах ініціативи ЄС «Східне партнерство»: Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь. В основі проекту лежать напрацювання попереднього «Пілотного проекту з реабілітації культурної спадщини історичних міст» (2009-2011).

   Проект передбачає комплексну взаємодію органів влади усіх рівнів і місцевих громад з метою покращення існуючого міського середовища невеликих історичних міст, зупинення деградації історичного середовища та заохочення місцевих мешканців до активної участі в процесі прийняття рішень і розробки стратегії розвитку міста.

 

   Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності, 777905