Затвердили Програму підтримки малого і середнього підприємництва Луцької міської територіальної громади
Сьогодні під час пленарного засідання 22-ї сесії міської ради депутати прийняли рішення “Про Програму підтримки малого і середнього підприємництва Луцької міської територіальної громади на 2022–2026 роки”.
Програму було сформовано як комплекс взаємопов’язаних та узгоджених заходів та окремих проєктів, що мають адресне спрямування з визначенням відповідальних виконавців, термінів виконання та джерел фінансування. Передбачається, що для її реалізації з міського бюджету буде виділено 6600,0 тис. грн.
Програма ставить за мету досягнути таких цілей, як:
- Впорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності.
- Фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка.
- Ресурсне та інформаційне забезпечення.
- Формування інфраструктури підтримки підприємництва.
- Підприємництво для всіх.
- Підвищення рівня конкурентоспроможності місцевих товаровиробників.
Згідно з операційними цілями було розроблені наступні заходи та проєкти:
- Підприємливі діти: Луцьк-Люблін, що передбачає налагодження співпраці з департаментом стратегічного планування м. Люблін, налагодження співпраці між університетом ім. Марі Кюрі Складовської (Люблін) та Волинським національним університетом ім. Лесі Українки (Луцьк), навчальні заняття з основ підприємництва, економіки та фінансів, педагогіки для студентів – учасників проєкту, залучення комерційних та фінансових установ Луцька та Любліна до участі в проєкті, брендування, навчальні заняття, майстер-класи, екскурсії на діючі комерційні об’єкти у м. Луцьку та Любліні, розробка, захист та реалізацію бізнес-планів під супроводом викладачів, студентів та суб’єктів підприємництва, великий гала-концерт «Луцьк-Люблін: підприємливі діти».
- Зроблено в Луцьку, що передбачає проведення інформаційної кампанії, орієнтованої на підтримку місцевого виробника товарів для кінцевого споживача, розміщення реклами на сітілайтах та біг-бордах, цикл статей і телепередач про акцію та місцевих товаровиробників у ЗМІ, поширення інформації про акцію в соціальних мережах, розміщення спеціальних цінників, стоперів, воблерів, брендованих написами «Зроблено в Луцьку!» у супермаркетах, продовольчих/промислових магазинах та роздрібних точках продажу для виокремлення місцевих товарів.
- Екологічні продукти для громади, що передбачає організацію та контроль діяльності на території міста точок продажу екологічних продуктів харчування, що вироблені мешканцями та фермерськими господарствами сіл Луцької громади, налагодження співпраці з асоціаціями сільськогосподарських виробників, що діють на території Луцької МТГ, створення та організацію діяльності мобільних брендованих торгівельних площадок для реалізації с\г продукції, інформаційну підтримку сільськогосподарського виробника, організацію та проведення сезонних та передсвяткових ярмарків с\г продукції.
- Прогулянка Скансеном, що передбачає розробку та комерціалізацію прогулянкового маршруту, що включає історичні, культурні та рекреаційні локації Волинської області, міста Луцька та прилеглих сіл, а також територію музею в Рокинях, залучення місцевих суб’єктів підприємництва на партнерських умовах до покращення інфраструктури музею, медійну підтримку.
- Громадський контроль, що передбачає покращення та автоматизацію процедури отримання дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та пунктів надання послуг, оптимізацію інтерактивної мапи розміщення тимчасових споруд з введенням форми для зворотного зв’язку, запровадження системи ідентифікації об’єктів підприємницької діяльності, що відносяться до тимчасових споруд, з використанням QR-коду.
- Фонд підтримки підприємництва, що передбачає розробку та впровадження механізмів надання вигідних фінансових ресурсів банками міста для ведення підприємницької діяльності, організацію моніторингу банківських програм на предмет отримання кредитних ресурсів для ведення підприємницької діяльності, розробка та впровадження інтерактивної платформи для комунікацій між суб’єктами підприємництва, фінансовими установами та ЛМР, відновлення роботи Луцького міського фонду підтримки підприємництва та налагодження механізмів його наповнення.
- Центр підтримки експорту, що передбачає моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги, що спрямовані на підтримку експортерів, організацію та проведення навчань та тренінгів, що спрямовані на активізацію зовнішньоекономічної діяльності МСП, організацію та сприяння участі МСП в роботі «Школи експорту» та «Школи малого бізнесу», яка діє на базі ВТПП, участь у міжнародних виставках та форумах.
- Інформаційний пункт підприємця, що передбачає створення ІПП (підготовка розпорядчих документів про утворення та роботу ІПП, проведення рекламної кампанії, підготовку інформаційного пакету ІПП, організація роботи пункту з використанням сервісу ZOOM, налагодження прямого контакту із ключовими державними службами та інспекціями), надання інформаційної та консультативної підтримки суб’єктам МСП.
Управління інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)