1. Головна
  2. Оперативна інформація

Завершила роботу етношкола за участі творчо обдарованих учнів мистецьких шкіл Луцька та Волі Ухруської (Польща)

Упродовж 11 – 18 червня 2023 року у Волі Ухруській (Польща) в межах грантового проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні», що реалізовується департаментом культури Луцької міської ради, Луцькою музичною школою №1 ім.Фридерика Шопена та школою у Волі Ухруській, тривала робота Літньої мистецької етношколи за участі творчо обдарованих учнів мистецьких шкіл Луцької міської територіальної громади та школи у Волі Ухруській.

 

Щоденні музичні студії, організовані в межах етношколи, перемежовувалися заняттями в художніх майстернях, де діти малювали, ліпили з глини, вирізали витинанки, творили, спілкувались та інтегрувались. А ще вивчали фольклор, зібраний польськими та українськими етнографами в процесі реалізації зазначеного вище грантового проєкту. Навчання проводили доктор культурології, знавець традиційного співу Агнешка Шокалюк-Горчица та викладачі Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена Олена Богдан-Опейда, Анна Ярема та Соломія Гаврилюк.

 

Один із днів в етношколі був присвячений національному інструменту України – бандурі. Учасниці народного аматорського вокально-інструментального тріо «Лелія» культурно-мистецького центру «Красне» Ольга Чуріна, Олена Богдан-Опейда та Соломія Гаврилюк розповідали про страдницький шлях бандури, виконували композиції з репертуару колективу. Бандурне мистецтво презентували та учні Луцької музичної школи №1 ім.Ф.Шопена Макар Кашуба, Віталій Мельничук, Олексій Берник, Олена Корольчук та Анна Савчук (викладачі Наталія Мордись та Ольга Чуріна). На завершення дня відбулося спільне виконання усіма учасниками етношколи пісні «Гей, соколи».

 

Окремий день був присвячений вивченню польських народних танців: полонеза і краков'яка. Основні елементи цих танців розучувала з учасниками етношколи художній керівник і хореограф ансамблю пісні та танцю «Кресовяк» та «Землі Холмської» пані Маріола П'єндзя (акомпанемент на акордеоні пана Марчіна Ватраса). У цей же день було організовано презентацію вивчених танців.

Відбулося також знайомство з талановитим народним музикантом-самоуком паном Здзіславом Марчуком, який демонстрував володіння народними інструментами та залучав до спільного музикування учасників етношколи.

Головною подією етношколи став Міжнародний фестиваль «Етнокультурна – сила, що єднає», який відбувся на березі річки Західний Буг. Під час фестивалю тривала презентація напрацювань учасників етношколи. Фольклорний ансамбль «Зоряниця» Луцької музичної школи №1 ім.Ф.Шопена (керівник Олена Богдан-Опейда) презентував обряд водіння Куста, елементи якого записані в селі Веселе Луцького району, та звичаєво-побутову композицію дитячих ігор і забав. Польські колективи «Свойска Капела», «Ганщани», «Коромисло» виконували традиційну польську народну музику.

 
 

Побували на фестивалі й заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк та директор департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів. У своїй промові під час відкриття фестивалю Ірина Чебелюк висловила подяку директору школи у Волі Ухруські Мірославу Конєчни за теплий прийом дітей луцької громади, вручила йому подяку Луцького міського голови. Подякувала Ірина Чебелюк і колективу Луцької музичної школи №1 ім.Ф.Шопена за організацію етношколи, за доброзичливу творчу атмосферу, яку разом із польськими колегами вдалося створили для дітей. Побажала усім взаєморозуміння, добра, миру, нових ідей, реалізації нових спільних проєктів.

 

Усі учасники літньої мистецької етношколи отримали відповідні сертифікати та подарунки.

 

В межах програми перебування делегації м.Луцька відбулася зустріч з війтом гміни Воля Ухруська Яном Лукасіком та головою ради гміни Воля Ухруська Маріаном Лубковскі, під час якої йшлося про реалізацію спільного проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні», його вплив на розвиток транскордонного співробітництва. Ірина Чебелюк подякувала керівництву гміни Воля Ухруська за підтримку та висловила сподівання на подальшу співпрацю задля спільного європейського майбутнього.

 
 

 

Департамент культури міської ради