«Золоті» норми
Лічильник води – засіб вимірювальної техніки, що призначається для заміру, відображення та фіксування даних об’єму води, що проходить через вимірювальний перетворювач. Порядок оснащення лічильниками води, як приладами комерційного так і приладами розподільного обліку, чітко визначений Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», що набув чинності 2 серпня 2017 року. Згідно цього нормативного документу, власники будівель та власники окремих приміщень у будівлях, у термін не пізніше 2 серпня 2020 року, зобов’язані забезпечити оснащення належних їм приміщень лічильниками води. Завдяки цьому споживачі платитимуть лише за отримані послуги та спожиті ресурси в будинку.
На даний час, різниця між показаннями будинкового лічильника і сумою показань квартирних лічильників буде пропорційно розподілена між тими споживачами у багатоквартирному будинку котрі не мають квартирних лічильників.
Крім того, згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» обсяги споживання питної води, у разі відсутності вузлів розподільного обліку, визначаються за нормами споживання, що встановлені Рішенням Луцької міської ради № 146 від 29.04.2004 року. Відповідно споживачу без лічильника в індивідуальному житловому будинку крім соціальної норми помноженої на кількість мешканців будинку додатково нараховується об’єм води який використовується на полив садів, присадибних ділянок, зелених насаджень у період з травня по серпень.
КП «Луцькводоканал» звертає увагу споживачів, що усі нарахування за послуги водопостачання та водовідведення проводяться в суворій відповідності до нормативних документів основними з яких є: Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 2005 року № 630, Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України затверджені Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 27 червня 2008 року № 190, Рішення Луцької міської ради № 146 від 29.04.2004 року.
Враховуючи наведене, слід зазначити, що неоплачені нарахування споживачів послуг водопостачання та водовідведення в подальшому призведе до росту заборгованості та відсутності підстав для призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв на опалювальний період.
Тобто суспільство рухається до того, що всі енергоресурси та комунальні послуги повинні бути чітко обліковані надавачем послуг та проконтрольовані споживачем. Таким інструментом є засоби вимірювальної техніки або іншими словами – лічильник. Завдяки йому споживач має можливість самостійно планувати та регулювати своє споживання, а також сплачувати лише за реально надану послугу.
Встановлювати лічильник води можна за допомогою спеціалізованої організації або самостійно, однак, прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення.
Для того щоб самостійно встановити вузол обліку холодної води, який включає в себе запірну арматуру, фільтр, лічильник та зворотній клапан споживачу, як правило, потрібно пройти декілька етапів для досягнення кінцевої мети, а саме:
- Проконсультуватися у спеціаліста;
- Ознайомитись з технічними вимогами до засобів вимірювальної техніки на веб-сторінці КП «Луцькводоканал»;
- Провести закупівлю лічильника, запірної та трубної арматури, інших розхідних матеріалів;
- Знайти сантехніка який це все змонтує в помешканні;
- Надати заяву КП «Луцькводоканал» на техобстеження та опломбування;
- Оплатити послугу.
- КП «Луцькводоканал» пропонує споживачам послугу «під ключ» із встановлення або заміни лічильника за алгоритмом одного звернення.
Даний алгоритм передбачає:
- Звернення із заявою до КП «Луцькводоканал»;
- Оплату матеріалів та послуг з монтажу відповідно до договору-рахунку.
- За цим алгоритмом працівник підприємства усе зробить сам.
Варто наголосити на тому, що розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитись з моменту опломбування їх з’єднувальних частин до вузла обліку працівником КП «Луцькводоканал» та погашення заборгованості за водопостачання та водовідведення.
КП «Луцькводоканал»