1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати підтримали звернення щодо необхідності ухвалення Виборчого кодексу України

На пленарному засіданні чергової 42 сесії міської ради депутат Андрій Козюра озвучив звернення до депутатських фракцій та груп Верховної Ради, аби вони ухвалили Виборчий кодекс України , щоб привести законодавство України до європейських стандартів. “Адже для України, як для виборчої держави, важлива уніфікація виборчого законодавства, бо кожного разу вибори в Україні відбуваються за іншими стандартами”, - наголосив Андрій Козюра. Депутати міської ради одноголосно підтримали текст звернення.

Звернення

щодо необхідності прийняття Виборчого кодексу України

Для України як демократичної держави велике значення має приведення українського виборчого законодавства та практики проведення виборів у відповідність до європейських виборчих стандартів.

Розвиток виборчого законодавства України протягом останніх років відбувається у напрямі його уніфікації, зближення правового регулювання різних виборів, передбачених Конституцією України. Потреба такого розвитку викликана насамперед єдиною природою інституту виборів, спільністю багатьох виборчих процедур для різних виборчих процесів. Практика прийняття різних законодавчих актів, кожен з яких регулює окремий тип виборів, неминуче призводить до відмінностей у регулюванні подібних виборчих відносин, що викликає труднощі й непорозуміння у виборців, кандидатів та суб’єктів їх висування, організаторів виборів.

На необхідності розробки і прийняття Виборчого кодексу України неодноразово звертали увагу міжнародні інституції – парламентська Асамблея Ради Європи, Венеціанська комісія, Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ.

З метою взаємного узгодження виборчого законодавства, 7 листопада 2017 року Верховною Радою України було ухвалено в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України.

Вказаним проектом впроваджено виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування, тобто впроваджує відкриті списки кандидатів, що покликано припинити купівлю місць у парламенті та забезпечить людям самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у новому виборчому кодексі передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менше, ніж в 14-ти адміністративно-територіальних одиницях. Разом із нормою, яка передбачає встановлення загального 4% прохідного бар'єру - це допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та ситуативних піар-проектів.

Вважаємо, що прийняття та впровадження Виборчого кодексу України створить єдину уніфіковану правову основу для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій, започаткує оновлення всієї системи влади в Україні на основі європейських виборчих стандартів та сприятиме розбудові справжніх потужних політичних сил, які користуються підтримкою у суспільстві.

На підставі вищевикладеного та враховуючи, що проект Виборчого кодексу України включено до порядку денного чергової сесії Верховної Ради України, ми, депутати Луцької міської ради, висловлюємо свою підтримку вказаним змінам виборчого законодавства та закликаємо усі фракції та групи парламенту проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)